• ANADOLU LİSESİ : Mustafa Kemal Mah. 2128 Sokak No:24 Çankaya-Ankara
  • KURS : Mustafa Kemal Mah. 2119 Sokak No:13/1-2 Çankaya-Ankara

Sembol Özel Öğretim Kursu

KURS

ÖZEL SEMBOL ÖZEL ÖĞRETİM KURSU

Kursumuzda “Yükseköğretim Kurumları Giriş Sınavı”na hazırlık programı yürütülmektedir. Bu kapsamda 11.sınıf,12.sınıf ve  Mezun öğrenci kaydı alınmakta olup; hazırlık programlarımız sayısal ( MF ) ve

eşit ağırlık ( TM ) öğrencilerine yöneliktir.

2024-2025 Eğitim –Öğretim yılı için kursumuza başvurular 3 Ocak  2024 itibariyle başlayacaktır. Kursumuza kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin sınav başvurusunu web sitemize yapmaları gerekmektedir.

11.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR

11.sınıflarımızda uyguladığımız eğitim- öğretim programı, öğrencilerimizin okul derslerine destek vererek; hem okul notlarını yükseltmelerini, hem de müfredatta yer alan konuları kalıcı olarak öğrenmelerini sağlayarak üniversite hazırlık sürecine başlamalarını amaçlamaktadır.

SINIFLAR: Sınıflarımız, okul müfredatları ve öğrenci düzeyleri dikkate alınarak; dönem başında uygulanan deneme sınav sonucuna göre  oluşturulmaktadır.

Sınıflarımız 12 kişiliktir.

DERSLER:  Derslerimiz, hafta içi iki gün 16.50-20.00; cumartesi günü ise 08.30-13.30 saatleri arasında toplam 14 saat olarak düzenlenmektedir. Derslerimizde, 11.sınıfın yıllık planı ile uyumlu olarak, Üniversite Giriş Sınavı içeriğinde yer alan AYT( Alan Yeterlilik Testi)  konuları işlenmektedir. Bunun yanı sıra, TYT (Temel Yeterlilik Testi) ‘ye yönelik bazı konular öğrencimize verilmektedir.11.sınıf öğrencilerimiz için kursumuzda dersler, okullar açılmadan 2 hafta önce başlamaktadır.

SORU ÇÖZÜM SAATLERİ- EK ÇALIŞMALAR-  ÖDEVLENDİRMELER: Öğrencilerimizin anlatılan konularla ilgili gerekli alıştırmaları yapabilmesi için her hafta düzenli olarak  öğretmenlerimiz ödevlendirmeler yapmaktadır. Ayrıca rehberlik birimimiz haftalık konu takibi çizelgesi ve sınav sonuçlarına bağlı olarak soru çözüm ödevlendirmeleri yapar. Öğrencilerimizin nitelikli ve yeterli miktarda soru çözmesini sağlayan bu sistemde yapamadığı soruları öğretmenlerine sorabilmesi adına hafta içi salıdan cumaya 16.00-16.40, cumartesi günü ise derslerden sonra 14.10-15.40 saatleri arasında soru çözüm saatlerimiz vardır. Öğrencilerimizin okullarındaki yazılı haftası  ve kursumuzda uygulanan konu tarama sınavlarının analizlerine bağlı olarak  ek çalışmalar düzenlenmektedir.

KONU TARAMA SINAVLARI- ÇİZGİ ALTI ÇALIŞMALARI: 11.Sınıf öğrencilerimiz Ekim ayından itibaren her iki haftada bir olmak üzere , cumartesi günleri  derslerinden sonra Konu Tarama Sınavlarına girerler. İki hafta süresince anlatılan tüm ders konularından oluşan test sınavı sonuçlarına bağlı olarak ilk derste yapılamayan sorular çözülür; genel ortalamanın altında kalan konu başlıklarına bağlı olarak ek ders çalışmaları yapılmaktadır.

 

12.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR

12.Sınıflarımızda uyguladığımız eğitim – öğretim programı; öğrencilerimizi Yükseköğretim Giriş Sınavı’na  hazırlarken her türlü gerekli bilgi donanımına sahip olmasını amaçlamaktadır.

SINIFLAR: Sınıflarımız, dönem başlamadan yapılan sınavların  sonuçlarına göre oluşturulmaktadır.  Dönem başında oluşturulan sınıflar, Haziran ayında yapılan “TYT Kamp Dersleri” ve Ağustos ayında devam edeceğimiz  “Erken Ders Dönemi”nde uygulanan 3 sınav ortalaması ve ders öğretmen görüşleri dikkate alınarak tekrar düzenlenir.

Sınıflarımız 12 kişiliktir.

DERSLER: Derslerimiz hafta içi salıdan cumaya 16.50-20.00; cumartesi 08.30-13.30 saatleri arasında toplam 22 saat olarak düzenlenmektedir. 12.sınıf öğrencilerimizin sınav kazanımlarını oluşturabilmeleri adına her pazartesi 17.00’de deneme sınavları yapılmaktadır. 12.sınıflarımızda ders dağılımı aşağıdaki gibidir.

12.SINIF SAYISAL ( MF ) 12.SINIF EŞİTAĞIRLIK ( TM)
TYT MATEMATİK TYT MATEMATİK
AYT MATEMATİK AYT MATEMATİK
TYT-AYT GEOMETRİ TYT-AYT GEOMETRİ
TÜRKÇE TÜRKÇE
TYT FİZİK TYT –AYT TARİH
AYT FİZİK TYT-AYT COĞRAFYA
TYT KİMYA TYT FELSEFE
AYT KİMYA TYT DİN KÜL. VE AHL BİL. ( 2.Dönem )
TYT-AYT BİYOLOJİ TYT FİZİK ( 2.Dönem )
TYT TARİH TYT KİMYA ( 2.Dönem )
TYT COĞRAFYA TYT BİYOLOJİ (2.Dönem )
TYT FELSEFE/ DİN KÜLTÜRÜ VE AHL. BİL.(2.Dönem)

 

12.Sınıf öğrencilerimiz için dersler, Haziran ayında okulların kapanacağı hafta “TYT Kamp Hazırlık” dersleri ile başlar 2 hafta sürer. Yeni eğitim – öğretim yılı dersleri ise daha önceden bilgisi verilmek üzere okullar açılmadan önce başlamaktadır.

SORU ÇÖZÜM SAATLERİ- EK ÇALIŞMALAR-  ÖDEVLENDİRMELER: Öğrencilerimizin anlatılan konularla ilgili gerekli alıştırmaları yapabilmesi için her hafta düzenli olarak ders öğretmenlerimiz ödevlendirmeler yapmaktadır. Ayrıca rehberlik birimimiz haftalık konu takibi çizelgesi ve sınav sonuçlarına bağlı olarak soru çözüm ödevlendirmeleri yapar. Öğrencilerimizin nitelikli ve yeterli miktarda soru çözmesini sağlayan bu sistemde yapamadığı soruları öğretmenlerine sorabilmesi adına hafta içi salıdan cumaya 16.00-16.40, cumartesi günü ise derslerden sonra 14.10-15.40 saatleri arasında soru çözüm saatlerimiz vardır. Öğrencilerimizin sınav sonuçlarına göre ek dersler düzenlenmektedir.

 

 

KONU TARAMA SINAVLARI-TYT/AYT DENEME SINAVLARI- TÜRKİYE GENELİ SINAVLARI- EK DERS  ÇALIŞMALARI:  12.Sınıf öğrencilerimiz her pazartesi 17.00’de kursumuzca belirlenen sınav takvimine göre Konu Tarama- TYT – AYT – Türkiye Geneli sınavlarına girerler. Öğrencilerimizin konulardaki öğrenme durumlarını yakından takip edebilmek adına dönem başında ağırlıklı olarak, Konu Tarama Sınavları yapılmaktadır. Uygulanan sınavların istatistiksel dökümleri her sınavdan sonra öğrencimize sınav sonuç belgesi olarak verilmektedir. Ayrıca Rehberlik Birimimizce düzenli olarak yapılan öğrenci görüşmelerinde öğrencilerimize bilgi haritaları, gelişimsel sınav sonuç belgeleri üzerinden çalışma planları hazırlanmaktadır.  Kursumuzda Türkiye Geneli sınavları ücretsiz bir şekilde uygulanmaktadır. Yıl sonunda iki Türkiye Geneli Sınavı belirlenen üniversitelerde, ÖSYM sınavına uygun şekilde yapılmaktadır. Uygulanan sınav sonuçlarının analizlerine göre, ortalamanın altında kalan konularla ilgili ek grup çalışmaları düzenlenmektedir.

 

MEZUN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR

Mezun sınıflarımızda uyguladığımız eğitim – öğretim programı; öğrencilerimizin Yükseköğretim Giriş Sınavı’na hazırlanırken, her türlü gerekli bilgi donanımına sahip olmasını amaçlamaktadır.

SINIFLAR: Sınıflarımız, öğrencilerimizin ÖSYM sonuçları dikkate alınarak düzenlenmektedir.

Sınıflarımız 12 kişiliktir.

DERSLER: Derslerimiz hafta içi salıdan cumaya 09.00-14.30 saatleri arasında toplam 24 saat olarak düzenlenmektedir. Mezun öğrencilerimizin sınav kazanımlarını oluşturabilmeleri adına her cumartesi 10.15’ de deneme sınavları yapılmaktadır . Mezun sınıflarımızda ders dağılımı aşağıdaki gibidir:

MEZUN SINIF SAYISAL ( MF ) MEZUN SINIF EŞİT AĞIRLIK ( TM )
TYT MATEMATİK TYT MATEMATİK
AYT MATEMATİK AYT MATEMATİK
TYT-AYT GEOMETRİ TYT-AYT GEOMETRİ
TÜRKÇE TÜRKÇE
TYT FİZİK TYT –AYT TARİH
AYT FİZİK TYT-AYT COĞRAFYA
TYT KİMYA TYT FELSEFE
AYT KİMYA TYT DİN KÜL. VE AHL BİL. ( 2.Dönem )
TYT-AYT BİYOLOJİ TYT FİZİK ( 2.Dönem )
TYT TARİH TYT KİMYA ( 2.Dönem )
TYT COĞRAFYA TYT BİYOLOJİ (2.Dönem )
TYT FELSEFE/ DİN KÜLTÜRÜ VE AHL. BİL.(2.Dönem)

 

Mezun grubundaki öğrencilerimiz için dersler, Eylül ayında başlamaktadır.

SORU ÇÖZÜM SAATLERİ- EK ÇALIŞMALAR-  ÖDEVLENDİRMELER: Öğrencilerimizin anlatılan konularla ilgili gerekli alıştırmaları yapabilmesi için her hafta düzenli olarak ders öğretmenlerimiz ödevlendirmeler yapmaktadır. Ayrıca rehberlik birimimiz haftalık konu takibi çizelgesi ve sınav sonuçlarına bağlı olarak soru çözüm ödevlendirmeleri yapar. Öğrencilerimizin nitelikli ve yeterli miktarda soru çözmesini sağlayan bu sistemde yapamadığı soruları öğretmenlerine sorabilmesi adına hafta içi salıdan cumaya 14.50-15.30 saatleri arasında soru çözüm saatlerimiz yapılmaktadır. Öğrencilerimizin sınav sonuçlarına göre, ek dersler düzenlenmektedir. Ayrıca mezun öğrencilerimiz derslerinden sonra kursumuzda kalarak, kütüphane çalışması yapmaktadır.

KONU TARAMA SINAVLARI-TYT/AYT DENEME SINAVLARI- TÜRKİYE GENELİ SINAVLARI-  ÇİZGİ ALTI ÇALIŞMALARI:  Mezun sınıfımızdaki öğrencilerimiz her cumartesi kursumuzca belirlenen sınav takvimine göre Konu Tarama- TYT – AYT – Türkiye Geneli sınavlarına girerler. Öğrencilerimizin konulardaki öğrenme durumlarını yakından takip edebilmek adına dönem başında ağırlıklı olarak, Konu Tarama Sınavları yapılmaktadır. Uygulanan sınavların istatistiksel dökümleri her sınavdan sonra öğrencimize sınav sonuç belgesi olarak verilmektedir. Ayrıca Rehberlik Birimimizce düzenli olarak yapılan öğrenci görüşmelerinde öğrencilerimize bilgi haritaları, gelişimsel sınav sonuç belgeleri üzerinden çalışma planları hazırlanmaktadır.  Kursumuzda Türkiye Geneli sınavları ücretsiz bir şekilde uygulanmaktadır. Yıl sonunda iki Türkiye Geneli Sınavı belirlenen üniversitelerde, ÖSYM sınavına uygun şekilde yapılmaktadır. Uygulanan sınav sonuçlarının analizlerine göre, ortalamanın altında kalan konularla ilgili ek grup çalışmaları düzenlenmektedir.

 

ÇALIŞMA SETLERİ- KAYNAK KİTAP VE TESTLER

Öğrencilerimize, kursumuzun deneyimli kadrosu tarafından oluşturulan kaynak kitapların yanı sıra; her yıl güncellenen alanında güçlü yayınevlerinin yayımladığı kaynak kitaplar verilmektedir. Ayrıca ders içeriğine yönelik yaprak testler, ara tatil süreçlerinde öğrencimizin konu tekrarlarını yapmasını sağlamak üzere Tatil –Kamp Çalışma Kitapları yine kurumumuz tarafından verilmektedir.

K12 NET ÖĞRENCİ TAKİP VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

Kursumuzda öğrencilerimizin tüm takip bilgilerini içeren k12net otomasyon sistemi kullanılmaktadır. Hem öğrencilerimize hem velilerimize hem de öğretmenlerimize yönelik olarak hazırlanan otomasyon sistemi için kullanıcı ve şifre işlemleri dönem başında ilgili kişilere mesaj yoluyla iletilir. Öğrencilerimizin ders programları, devam devamsızlık durumu, kursumuzun yaptığı tüm sınavların sonuçları ve detaylı analizleri, öğrencilerimizin ödev kontrol sonuçları, soru çözüm saatlerine katılımı gibi öğrenci takibine ait tüm bilgiler bu sistem üzerinden takip edilebilmektedir.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK BİRİMİ ÇALIŞMALARI

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Birimi öğrencilerin öğrenme süreçlerine katkı sağlamak için eğitsel, mesleki ve kişisel gelişimini destekleyici hizmetler sunmaktadır. Bu kapsamda yapılan çalışmalar ana başlıklarla aşağıda belirtildiği gibidir.

  • Düzenli öğrenci görüşmelerinin yapılması,
  • Öğrenci tanıma, takip ve geri bildirim süreçleri ile ilgili veli görüşmelerinin yapılması,
  • Öğrenci veli görüşmeleri sonrası tespit edilen durumlara göre psikolojik destek çalışmalarının yapılması,
  • Bireyselleştirilmiş çalışma programlarının hazırlanması, süreç içerisindeki ihtiyaçlara göre güncellenmesi,
  • Öğrencinin çalışma takibinin hem süreç hem sonuç üzerinden yapılması ve gerekli geri bildirimlerin verilmesi,
  • Üniversite hazırlık sistemi ile ilgili teknik ve stratejik bilgilerin paylaşılması,
  • Üniversiteler ve meslekler ile ilgili bilgilendirme çalışmalarının yapılması
Call Now Button